Wycieczki

Wąwóz Homole znajduje się w Małych Pieninach, w pobliżu Jaworek. Płynący wąwozem potok Kamionka wyżłobił w wapiennym podłożu fantastyczne turnie i strome, dochodzące do 120 m wysokości ściany skalne. Możemy tu podziwiać wyjątkową naskalną roślinność o charakterze pierwotnym. W górnej części osuwisko porośnięte lasem świerkowym. Wąwóz już od XV w. znany był jako miejsce poszukiwania skarbów. Wycieczka kilkugodzinna ok. 3 h, organizowana przez cały rok.

Rezerwat Biała Woda tworzy grupa Białowodzkich Skał z wapienia, pomiędzy którymi potok wypływający spod Wysokich Skałek tworzy krótki, ale urokliwy przełom o nazwie Międzyskałki. Najokazalsza, 80 metrowa turnia nosi nazwę Smolegowej Skały. W górnej części północnej ściany odkryto reliktowe stanowisko roślin wysokogórskich (m.in. dębik ośmiopłatowy). Powyżej przełomu szumi niewysoki, ale ładny wodospad. Wycieczka kilkugodzinna, organizowana przez cały rok.

Zamek w Niedzicy (odległość ok. 8km) tzw. Zamek Dunajec należy do najcenniejszych w Polsce zabytków architektury obronnej. Wystawiony został w początku XIV wieku po węgierskiej stronie granicy, naprzeciwko polskiej warowni w Czorsztynie. Obecnie mieści się w nim muzeum historyczne, w którego zbiorach znajdują się m.in. dokumenty związane z dziejami zamku i Spisza. Poniżej zamku znajduje się zapora spiętrzająca wody Dunajca.
Wycieczka kilkugodzinna ok. 3h, organizowana przez cały rok.

Zamek w Czorsztynie (odległość ok. 4 km) to bardzo stare i urokliwe ruiny zamku, które od 1921 r. wraz z zamkowym wzgórzem zostały objęte ochroną rezerwatową. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienińskiego Parku Narodowego. Wiekowe mury przez chwilę przenoszą w świat rycerzy, zbójników i zaginionych skarbów. Wycieczka kilkugodzinna ok. 3h, organizowana przez cały rok.

Rejs statkiem (odległośći ok. 1,5 km) po jeziorze w czasie, którego można przyjrzeć się dokładnie zaporze zbiornika wodnego, zamkowi w Niedzicy, ruinom zamku w Czorsztynie, malowniczym okolicom jeziora - "Zielonym Skałkom", stanowiącym jeden z pienińskich rezerwatów, zabytkowej osadzie turystycznej na półwyspie Stylchen, lub tez malowniczym szczytom górskim. Wycieczka kilkugodzinna ok. 3h, organizowana w okresie letnim.

Spływ Dunajcem (odległość ok. 8 km) jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie, płynący wąskim wąwozem pełnym ostrych zakoli. Spływ ma ok. 18 km długości i zatacza 7 pętli. Wodna przejażdżka zajmuje w zależności od stanu wody od 2 do 3 godzin a czas umilają góralscy flisacy opowieściami i dowcipami. Wycieczka kilkugodzinna ok. 3-4h, organizowana w okresie letnim od kwietnia do października.

Ponad to nasi partnerzy dysponują również szeroką ofertą dotyczącą m.in. wycieczek pieszych na Czerwony Klasztor, Sokolice, Trzy Korony, Palenica-Jaworki oraz wycieczek na tereny Słowacji.